Oferta

Oferujemy rozwiązanie problemów posadowienia istniejących obiektów przy zastosowaniu – stosownie do potrzeb - następujących technologii geotechnicznych:

W zakresie modyfikacji podłoża gruntowego:

Stosujemy iniekcje niskociśnieniowe (strefowe):

01  Iniekcja zagęszczająca

Iniekcja zagęszczająca (rozpychająca) Compaction Grouting Stosuje się w celu zagęszczenia luźnych gruntów niespoistych, zatrzymania osiadania oraz ustabilizowania przypowierzchniowych pustych przestrzeni w podłożu gruntowym. Polega na rozpychaniu i ściskaniu gruntu przez iniekt o wysokim tarciu wewnętrznym, bez efektu petryfikacji gruntu (wnikania w pory). Podczas stopniowego podnoszenia rury iniekcyjnej tworzy się pionowa kolumna w kształcie walca lub – co zależy od sposobu wykonywania iniekcji -szereg przylegających do siebie brył kulistych, które ostatecznie tworzą kolumnę iniekcyjną. Proces ten wymaga monitorowania obiektu lub obiektów narażonych na oddziaływanie robót iniekcyjnych. Do zalet tej technologii należy zaliczyć: możliwość stabilizowania obiektów zagrożonych osiadaniem, stosunkowo niski koszt wykonania w porównaniu do innych metod, możliwość realizacji stosunkowo małym i lekkim sprzętem oraz z reguły istnieje możliwość wykonywania robót bez ograniczenia funkcjonowania obiektu.

wzmocnienie podłoża gruntowego iniekcją zagęszczającą (rozpychającą) Compaction Grouting

02  Kompensacja osiadań

Iniekcja kompensacyjna (rozrywająca, przemieszczeniowa) Charakteryzuje się hydraulicznym szczelinowaniem gruntu i stosowana jest do zatrzymania osiadania a głównie przy podnoszeniu warstw podłoża gruntowego i konstrukcji. Często stanowi uzupełnienie iniekcji Compaction Grouting poprawiając możliwości sterowania procesem zagęszczenia. Pozwala na modyfikację zagęszczenia i przepuszczalności gruntów spoistych i niespoistych. Polega na strefowym wtłaczaniu w podłoże gruntowe zaczynu iniektowego w pionowych rurach stalowych lub PCV, z zaworami najczęściej co 33 ÷ 70 cm, które można utrzymać w stanie technicznej sprawności nawet przez kilka lat. Powtarzanie iniekcji umożliwia w sposób kontrolowany podnosić zagrożone osiadaniem obiekty lub aktywnie kompensować ich osiadanie. Wielokrotną iniekcję wykonuje się przy precyzyjnym monitoringu przemieszczeń obiektu budowlanego.

kompensację osiadań istniejących obiektów lub poprawa parametrów technicznych podłoża gruntowego iniekcją rozrywającą, przemieszczeniową (również typu Soilfrac)

03  Wzmocnienie podłoża

Iniekcja klasyczna (penetrująca)
Polega na powolnym wtłaczaniu w grunt środków wiążących, które wypierają z por gruntu ciecz lub gaz i po pewnym czasie przechodzą z fazy ciekłej w stałą spajając ziarna mineralne w monolit. Iniekcję tę można stosować praktycznie w gruntach przepuszczalnych dla wody. Stosowana jest do wzmacniania i uszczelniania gruntu. W zależności od rodzaju ośrodka gruntowego i zakresu poprawy jego geotechnicznych własności wykonujemy iniekcję cementową, chemiczną (silikatową) lub żywiczną. Stosowany przez nas przy iniekcji cementowej mieszalnik koloidalny (cząstki zaczynu iniekcyjnego są wielkości 0,01 ÷0,001mm) istotnie poszerzył zakres stosowania tej iniekcji w frakcjach dostępnych jedynie dla roztworów chemicznych.

wzmocnienie podłoża strefową iniekcją penetrującą (klasyczną) z zastosowaniem koloidalnego medium cementowego

04  Uszczelnienie i wzmocnienie

Iniekcja uszczelniająca
Uszczelnienie z zarazem dogęszczenie gruntu wykonujemy iniekcją strefową penetrującą (pionowe rury PCV z zaworami co 33 cm) lub iniekcją strumieniową działającą na zasadzie hydraulicznego rozluźnienia gruntu skupionym strumieniem o wysokiej energii (Monojet 200) uzyskując kolumny o średnicy ok. 200mm. Rodzaj iniektu dla iniekcji penetracyjnej dobieramy w zależności od własności filtracyjnych gruntu i założonego celu iniekcji - może być: cementowy koloidalny, iłowy, silikatowy lub żywiczny.

uszczelnienie i zarazem wzmocnienie podłoża gruntowego iniekcją silikatową lub żywiczną

05  Wypełnienie

Wypełnianie wolnych przestrzeni w gruncie
Pustki w gruncie lub między konstrukcjami wypełnimy iniekcyjnie stosując mieszanki (zawiesiny twardniejące) na bazie popiołu o dużym rozpływie, regulowanej gęstości i wytrzymałości na ściskanie.

wypełnienie pustek w podłożu gruntowym

W zakresie fundamentowania obiektów:

Przed rozpoczęciem prac na budowie przeprowadzamy optymalizację rozwiązania projektowego stosownie do wielkości obciążeń i warunków gruntowych. Oferujemy:

01  Mikropale

Mikropale
Stosujemy mikropale (tj. pale o średnicy do 300mm) różnego typu w zależności od rodzaju podłoża gruntowego, wielkości obciążeń i technologicznych możliwości realizacji na budowie. Wykonujemy mikropale żerdziowe typu: Titan, SAS, DSI, GSI, SUP ANCHOR itp. , rurowe iniekcyjne (z zastosowaniem iniekcji strefowej) oraz z wykorzystaniem różnych profili stalowych (np. typu HEB). Przy zwiększaniu nośności istniejących fundamentów możemy zastosować poszerzoną głowicę mikropali bezpośrednio pod ławą fundamentową eliminując tym samym konieczność wykonania dodatkowych oczepów żelbetowych przenoszących obciążenia na mikropale.

wykonanie różnego typu mikropali. W razie potrzeby poszerzona głowicą mikropali  może być zlokalizowana bezpośrednio pod fundamentem,

02  Kolumny betonowe

Kolumny betonowe o Ø1200mm
W trudnych warunkach terenowych wymagających zastosowania lekkiego sprzętu wykonujemy kolumny betonowe o średnicy Ø1200mm z modyfikowaną podstawą tj. iniektowaną . Wzmocnienie kolumnami polega na utworzeniu w podłożu sztywnych inkluzji betonowych. Zastosowanie kolumn zapewnia wyraźne ograniczenie osiadań podłoża i znaczne zwiększenie współczynników stateczności podłoża gruntowego. Tego typu wzmocnienie umożliwia uzyskanie bardzo małych osiadań resztkowych, na ogół zbliżonych do wartości uzyskiwanych w przypadku posadowień na palach. Metoda ta została opracowana do zastosowania w bardzo słabych gruntach spoistych i organicznych. Może być stosowana nawet w młodych torfach o bardzo dużej zawartości cząstek organicznych i w obecność wody gruntowej. Kolumny wykonujemy o max. długości 7,0m wraz z technologicznym zakotwieniem w warstwie nośnej najczęściej ok. 0,5m.

dla dużych obciążeń proponujemy fundamentowanie na kolumnach betonowych Ø1200mm z modyfikowaną iniekcyjnie podstawą, które mogą być wykonane w trudnych warunkach terenowych,

03  Podbijanie fundamentów

Podbijanie fundamentów
Stosowana przez nas metoda podbijania istniejących fundamentów z redystrybucją sił pozwala wyeliminować zagrożenia pęknięcia konstrukcji (ścian) i bezpieczeństwa pracy występujące przy podbijaniu metodą klasyczną. Tymczasowe podpory stalowe rozpierane pod istniejącymi fundamentami kontrolowaną siłą wynikającą z wielkości obciążenia fundamentów umożliwiają zarazem przyspieszenie tempa prac. Metoda ta z powodzeniem może być zastosowana przy obniżeniu poziomu posadowienia obiektów zabytkowych.

obniżanie poziomu posadowienia obiektów zmodernizowaną metodą podbijania fundamentów bezpieczną dla obiektów zabytkowych (z tymczasowym poparciem ścian dostosowanym do ich obciążeń),

W zakresie obudów wykopów:

01 pionowe obudowy wykopów

wykonujemy pionowe obudowy wykopów również w wodzie gruntowej  (różnej konstrukcji) wraz z przesłoną w dnie w postaci kotwionego „korka” żelbetowego

02  Kotwy gruntowe

Kotwy gruntowe
Wykonujemy kotwy gruntowe różnego typu lecz na szczególne podkreślenie zasługują kotwy tymczasowe kompozytowe, wykonane z włókna szklanego. Bardzo często obudowy wykopów wymagają tymczasowego kotwienia na terenach zurbanizowanych a tym samym uzyskania zgody sąsiadującego właściciela (np. zarządcy drogi). Kotwy te pozostawione w gruncie nie stanowią przeszkody – każda koparka z łatwością łamie cięgna takiej kotwy. W Europie znajdują częste zastosowanie (w polskim budownictwie geotechnicznym znikome) ze względu na ich liczne zalety: okres eksploatacji wynosi ponad 100 lat z zachowaniem pierwotnych parametrów, w przeciwieństwie do stali nie ulegają korozji, mogą być zastosowane do gwoździowania skarp w sąsiedztwie trakcji kolejowych – znika tu problem trwałości ze względu na prądy błądzące a także przy budowie obiektów, gdzie wymagana jest transparentność dla fal magnetycznych np. lotnisk.

kotwienie obudów wykopów kotwami gruntowymi tymczasowymi wykonywane również z pontonu. Kompozytowe kotwy nie stanowią przeszkody dla  ew. prac związanych tworzeniem infrastruktury miejskiej w ulicach

03  Gwoździowanie skarp

gwoździowanie skarp (np. wykopu) gwoździami tymczasowymi lub docelowymi (różnego typu),

04  stalowe ścianki szczelne oraz ścianki winylowe

w zakresie napraw obiektów hydrotechnicznych:

proponujemy wykonanie napraw z zastosowaniem w. wymienionych technologii geotechnicznych

usuwanie awarii  różnych obiektów w systemie „zaprojektuj i wykonaj”.

Niezależnie od powyższych technologii wykonujemy:

– wiercenie, skuwanie i cięcie żelbetów

– roboty ziemne lub melioracyjne

– dreny wiercone

– odwodnienia za pomocą igłofiltrów

– podbudowy betonowe

– drobne roboty żelbetowe

– studnie fundamentowe oraz chłonne

– inklinometry i piezometry

– beton natryskowy (torkret metodą suchą i mokrą)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.